WYDARZENIA 8 lipca 2016 wyświetleń: 1628
Tematy: fundacja tatry (11) | Skoki narciarskie (1) |

Sukcesy naszych młodych skoczków.

Skakali pięknie, wysoko i z sukcesem.

Nasi zawodnicy Tatra Ski Jumping przy Fundacji Kultury Tatrzańskiej  trenują pod okiem Wojciecha Gąsienicy Marcielnika.  Brali oni udział  w dniu 16 stycznia 2016 roku w turnieju skoków zimowych na skoczni Flying Eagle Ski Club w Eau Claire w stanie Wisconsin.

W turnieju tym brało udział 73 skoczków ze stanów środkowych Ameryki (region Ameryki Centralnej USA).

Był to dla nich szczęśliwy dzień, bowiem 3 z nich stanęło na podium. Miejsce 1 zajął Ignacy Ogórek (ogromny pasjonata tegoż sportu), który wykonując 2 skoki zdobył 138,5 punktów. Natomiast 3 miejsce w swoich grupach wiekowych zajęli: Andrew Lukanus i Sabina Sproch. Już za podium stanęli: Klemens Ogórek, zajmując 4 miejsce i Sebastian Sproch 5-te miejsce, ciągle plasując się  w ścisłej  czołówce.

Następnego dnia tj,. 17 stycznia 2016 roku zawody odbyły się na innej skoczni w stanie Wisconsin, a mianowicie na Tri-Norse. Ten turniej był trochę szczęśliwszy - niż poprzedniego dnia -  dla zawodników Tatra Ski Jumping bowiem zajęli oni pierwsze 2 najwyższe miejsca na podium.

Miiejsce 1-sze zajęła: Sabina Sproch i Andrew Lukanus. Natomiast zaraz poniżej, zajmując 2 miejsce na podium stanęło rodzeństwo zwyciężczyni Sabiny Sproch: Sandra i Sebastian Sproch.

Kolejnym sukcesem tegorocznych turniejów skoków zimowych był ten rozgrywany w Fox River Grove "Norge Ski Jumping" w ramach Mistrzostw Stanów Centralnych. Tym razem nasi mali zwodnicy zajęli wysokie miejsca, a w niektórych kategoriach wiekowych zostali  nawet mistrzami.

W kategorii wiekowej zawodniczek do lat 10, królowała, zajmując 1-sze miejsce - Sandra Sproch. Jej siostra - Sabina Sporoch została mistrzynią juniorek kategorii otwartej "Open Class". Mistrzem juniorów w tej samej "Open Class" został zaś Andrew Lukanus. Tuż za podium, zajmując 4-te miejsce (w swojej kategorii)  znalazł się Klemens Ogórek, a brat sióstr Sabiny i Sandry - Sebastian Sporoch zajął 7 miejsce. Należy podkreślić, że ci młodzi skoczkowie brali udział w kwalifikacji "Junior National Qualifier K-70" oraz kwalifikacji do Pucharu USA.

Nasi młodzi adepci sztuki skoków narciarskich coraz bardziej są zauważani i liczą się na amerykańskich skoczniach narciarskich. Wśród amerykańskich kibiców są rozpoznawani jako: "Tatra Mountain Team", a z wielką uwagą  przypatrują się im trenerzy kadry narodowej USA Ski Jumping.

Życzymy naszym dzielnym zawodnikom Tatra Ski Jumping dużo siły i determinacji podczas terningów przygotowujących ich do udziału w turniejach skoków narciarskich, a następnie wysokich miejsc na podium!

aktualizowano: 2021-02-19